Rakordat e lavamanit për banjën | Furnizuesi i Tapit të Pishinës

Rakordat e lavamanit për banjën |  Furnizuesi i Tapit të Pishinës

Karakteristikat:

Fa Rakordi i mikserit me një levë të vetme: Hyrja e ujit të nxehtë dhe të ftohtë kontrollohet nga doreza e vetme e butë e levës së mikserit të basenit, e lehtë për t'u përdorur dhe rregulluar.
Val Valvula me fishek qeramike të qëndrueshme: E bërë nga qeramika dhe është projektuar për një fishek 35 mm me një hyrje standarde fije G1 / 2 BSP.
Construction Ndërtim tunxh i ngurtë: E bërë nga bronzi me cilësi të lartë 59, eko-miqësor dhe i shëndetshëm për të siguruar cilësinë e ujit të gjallë për anëtarët e familjes tuaj.
Treatment Trajtim Premium Sipërfaqësor: tapezma e mikserit të pellgut të banjës është sipërfaqja e trajtuar nga pllaka kromi në fund të lartë për të parandaluar gërryerjen dhe për të mbajtur përfundimin e ndritshëm dhe të ndritshëm të ndritshëm.
● Instalim i thjeshtë: Fijet standarde G 1/2 and dhe lidheni me madhësinë standarde të vendosjes së G 3/8 water me ujë të ngrohtë dhe të ftohtë fleksibël. Dhe përshtatësi shtesë G 1/2 mund të funksionojë për të përmbushur kërkesat e madhësive të ndryshme të instalimit.


Pricemimi FOB: Ju lutemi dërgoni një hetim për të kërkuar çmim!
MOQ: 1 Seti
Kapaciteti i prodhimit: 50,000 komplete
Porti: Shenzhen, Guangzhou, Foshan
Kushtet e pagesës: T / T, L / C, D / P, D / A.

Detaje të produkteve

Etiketat e produkteve

specifikimet
Numri i modelit.: HG-X3032, HG-X3033
Materialet e trupit për përzierjen e basenit: tunxh
Numri i dorezave: Levë e vetme për valvulën e mikserit
Numri i vrimave: Dy (vrima me ujë të nxehtë dhe të ftohtë)
Lidhjet: G1/2" Standard Tapered Threads
Ndërprerësi i ujit të ftohtë dhe të nxehtë: Po, kthejeni atë në të majtë për të nxehtë dhe në të djathtë për të ftohtë.
Lloji i valvulave: Disc Qeramikë
Përfundojë sipërfaqe: Krom-kromuar
Zorrë fleksibël (rekomandohet): 60 CM / 23.6 inç
Presioni i Ujit: 0,5 deri në 1 bar
Max. Shkalla e rrjedhjes: 2.5 GPM, 5.9L / min pa kufizim të rrjedhës
Temperatura e Ujit të Punës: 4 ° C deri 90 ° C (39.2 ° F deri 149 ° F)
Aksesorët e nevojshëm për instalim: përfshira
Metoda e instalimit: Kuvertë e montuar
usages: Pellgje banjosh ose lavaman
Stili: modern
Përshkrimi i garancisë: Garancia e kufizuar e prodhuesit.

HOMURG Vaskat e lavamanit për banjën HOMURG janë të dizajnuara me kthesa moderne dhe me hundëz. Dhe e bërë nga bronzi premium dhe e trajtuar në sipërfaqe nga pllaka kromi, rubineti i mikserit të pellgut të banjës është zgjidhja ideale për banjën tuaj në një pikë çmimi të shkëlqyeshme dhe shërbim të besueshëm ndaj klientit plotësisht paqe e mendjes.

Kuzhina dhe Banja e Kufizuar HOMURG është një profesionist Furnizuesi i Tapave të Lavamanit për banjë në Kinë. Pse të zgjidhni rakordet e lavamanit të enëve të banjës, Furnizuesin me Tapë të Pellgut?

Ndërtim bronzi i ngurtë I
bërë nga bronzi premium, rubineti i mikserit të basenit nuk do të shpërthejë ose shpëtojë as në mjedise jashtëzakonisht të ftohta, duke rezistuar ndaj korrozionit të dobët të acidit dhe alkalinës dhe ka një rezistencë të fortë ndaj presionit të lartë të ujit.

Trajtimi sipërfaqësor me fund të lartë Rakordi
Rakorda e mikserit prej bronzi është trajtuar në sipërfaqe duke trajtuar kromimin dhe trajtimin kundër korrozionit, të ndritshëm të ndritshëm dhe të qëndrueshëm për përdorime të gjata.

Fishek i Qëndrueshëm Qeramik i Disk Qypave të
mikserit të basenit të banjës është bërë nga fishekë disku qeramik i qëndrueshëm, i cili në një pjesë kryesore të valvulës së mikserit dhe mund të funksionojë mbi 300,000 herë pa rrjedhje uji.

Mikser uji i rregullueshëm Prekni
rubineti i mikserit të basenit kontrollohet nga valvula e mikserit të ujit të ftohtë dhe të nxehtë brenda. Ju lutemi ktheni dorezën në të majtë për ujë të nxehtë dhe në të djathtë për ujë të ftohtë. Dhe rregullojeni atë për temperaturën e përshtatshme të ujit sipas kërkesave tuaja gjatë larjes.

Lehtë për t'u instaluar me
thjeshtë Thjesht lidheni me ujësjellësin dhe përdorni vrimat tuaja të nxehta / të ftohta ekzistuese. Një instalim tipik mund të bëhet në më pak se 1 orë madje Bëni vetë nga Tuaj (DIY).

Includedfarë përfshihet?
1 x rakord mikser për basenin e banjës
1 x Komplet fiksimi
2 x çorape fleksibël 60 CM (Pa përfshirë, por mund të furnizohet)

Rakordat e lavamanit për banjën |  Furnizuesi i Tapit të Pishinës

HOMURG Vaskë Lavaman Vaskë Vaskë është përmirësimi i përsosur për larjen e pellgut tuaj të banjës.

Mirë se vini të na dërgoni një hetim tek ne, Profesionisti për larjen e pellgut të banjës Profesionale!

Si të instaloni rakordat e lavamanit për banjën HOMURG?

Rakordi i mikserit të basenit të banjës HOMURG duhet të instalohet nga instaluesi profesional i ndërtimit ose DIY me përvojë. Udhëzimet e detajuara të instalimit janë si më poshtë:

Si të instaloni rakordat e lavamanit për banjën HOMURG?Hapi 1: Kontrolloni përmbajtjen e paketuar
Nxirrni rubinetën e mikserit të pellgut nga kutia dhe kontrolloni që të gjitha aksesorët janë përfshirë ose jo.
Hapi 2: Pastroni gypat e furnizimit me ujë para instalimit
Para instalimit, sigurohuni që të pastroni papastërtitë rreth vrimave të instalimit dhe tubave të furnizimit me ujë për të siguruar që nuk ka papastërti në tubat e hyrjes së ujit.
Hapi 3: Vendosni unazën
e gomës Vendosni unazën e gomës së paketuar poshtë rubinetit të mikserit, i cili do të jetë ndërfaqja midis rubinetit dhe pellgut qeramik.
Hapi 4: Instaloni
gypat e
Hapi 5: Fiksoni rakordin e mikserit në Basen
Pastaj vendosni arrën e kyçjes nga fundi i dy zorrave fleksibël të hyrjes. Dhe rrotulloni mëngën e arrës së bllokimit për të rregulluar fort tapën e mikserit në legen.
Hapi 6: Lidhni
zorrët fleksibël me furnizimin me ujë të ftohtë dhe të nxehtë Para se të lidhni zorrët fleksibël me furnizimin me ujë të ftohtë dhe të nxehtë, ju lutemi sigurohuni se cila është çorape e ftohtë ose e nxehtë (gete e majtë është për ujë të ngrohtë dhe e djathta është për ujë të ftohtë) .
Hapi 7: Kontrolloni para përdorimeve normale
Ju lutemi kontrolloni nëse rubineti i mikserit funksionon mirë dhe ndonjë rrjedhje së bashku me instaluesin.
Hapi 8: Vulosni ndërfaqen dhe boshllëkun nga zam qelqi
Nëse rubineti i mikserit të basenit mund të funksionojë mirë pa asnjë rrjedhje, atëherë ju lutemi vulosni ndërfaqen dhe hendekun midis rubinetit të mikserit dhe lavamanit me zam qelqi për të parandaluar përhapjen e ujit dhe për të shmangur dëmtimin e pjesëve nën çezmën.

Shënim:
Për të mbrojtur sipërfaqen e rubinetit të mikserit të basenit nga gërvishtjet, rekomandohet të vishni doreza për instalim.


Produkte të lidhura

//