Извлечете мијалник тапа | Повлечете надолу Бања тапа Добавувачот

Извлечете мијалник тапа |  Повлечете надолу Бања тапа Добавувачот

карактеристики:

● Бања мијалник тапа со Извлечете пулверизатор: Не е како обичен тапа бања, се повлече надолу тапа е дизајниран со флексибилни повлече од распрскувач, не само модерен, но исто така и функционално. Како што се миење на косата, керамички слив од различни агли.
● Цврста градба: Повлечете ја надолу бања тапа е направен од месинг премија, површински третирани од хром позлата. Солта и отпорен на корозија тест е направено за да се повлече надолу од чешма во текот на 24 часа, и тоа изгледа како нова, еден сите се исти.
● Трајни керамички кертриџ вентил: од керамика и наменета за 35мм кертриџ со влезот стандардна тема, може да работи над 500.000 циклуси без вода протекување.
● Двоен Рачки Бања тапа: На Кабелско на топла и ладна вода се контролирани од двојна рачки на мијалник тапа одделно. Завртете го копчето за право рачка за топла вода и на рачката на левиот за ладна вода.
● лесен за инсталација: 3-дупка палубата монтирани и компатибилен со широка инсталации во било кое растојание помеѓу 6 и 12 инчи. Вграден Дупка Големина: 32-35mm / 1,25-1,37 инчи.


FOB Цена: Ве молиме испратете е истрага за да се побара цена!
MOQ: 1 Сет
Капацитет за производство на: 40.000 колекции
Порт: Шенжен, Куангџоу, Foshan
Услови на плаќање: T / T, L / C, D / P, D / A

детали за производот

Тагови производ

спецификации
Модел бр .: HG-C7523
Повлечете надолу тапа Материјал на куќиште: Премиум месинг
Број на Рачки: Двојна рачки за миксер вентил
Број на дупки: Две (топла и ладна вода дупки)
Број на опремени Дупки: 3 дупки палубата монтирани и инсталирате на растојание од 6-12 инчи.
Вграден Дупка Големина на мијалник: 32-35mm / 1,25-1,37 инчи.
Приклучоци: Стандардна Заострените Теми
Ладна и топла вода Switch: Да, се претвори во право рачката за топла и левицата за ладно.
Вентил Тип: керамика диск
Завршна површина: Хром позлата Сребрени
Флексибилни црева (се препорачува): 50-60 см (19,7-23,6 инчи)
Притисок на водата: 0,5 до 1 Бар
Макс. Проток: 2.5 GPM, 5.9L / min без ограничување на протокот
Работна температурата на водата: 4 ° C до 90 ° C
Потребни додатоци за инсталација: вклучено
Постапка за вградување: Палубата површинска монтажа
користење: Basins бања или Мивки
стил: модерни
Гаранција Опис: Ограничена гаранција на производителот.

HOMURG Извлечете мијалник тапа, повлечете надолу Бања тапа е дизајниран со модерна криви и аголни бескорисно. Направени од премија месинг и површински третирани со хромирани позлата, се повлече надолу бања тапа се проверуваат од страна на солта и отпорен на корозија за тестирање во текот на 24 часа, и тоа изгледа како нова, еден сите се исти.

HOMURG кујна и бања Ограничена е професионална Повлечете надолу Бања тапа снабдувач во светот. Зошто Изберете HOMURG Извлечете мијалник тапа, повлечете надолу Бања тапа?

Паѓачкото тапа Дизајнирано со повлекување пулверизатор
На HOMURG бања повлече надолу тапа е дизајниран со 360 степени вртливата вода бескорисно, флексибилни и удобен за чиста различни области на мијалникот. И единствен систем на повлекување да распрскувач главата секогаш точно се вклопуваат назад до тапа по примени.

Цврста градба и хром позлата Површинска
Направени од премија месинг, се повлече од тапа не ќе пукна или да избега, дури и во крајно студени средини, отпорна на слаби киселини и алкални корозија. Опаѓачкото тапа е површински третирани со хромирани позлата и третман на анти-корозија, светла сјајна и издржливи за долготрајни примени.

Издржлив керамички диск кертриџ
повлече Бањата надолу тапа се направени од издржлив керамички диск кертриџот, кој во клучен дел од миксер вентил и може да работи над 500.000 циклуси без вода протекување.

Прилагодлив вода Миксер вентил
чешмата слив миксер е контролирана од страна Настинка и топла вода миксер вентил одделно. Ве молам вклучете го вистинскиот рачка за топла вода и на рачката на левиот за ладна вода. И да се прилагоди за соодветен температурата на водата во зависност од вашите барања, додека за перење.

Лесно да се инсталира
3-дупка палубата монтирани и компатибилен со широка инсталации во било кое растојание помеѓу 6 и 12 инчи. Вграден Дупка Големина: 32-35mm / 1,25-1,37 инчи. Едноставно поврзете ја на снабдувањето со вода и го користите вашиот постоечки топла / ладна дупки. Една типична инсталација може да се направи за помалку од 1 час дури и го прават тоа сами (DIY).

Што е вклучено?
1 x бања Повлечете надолу тапа
1 x Поправање на комплет
3 x флексибилни црева 60 CM (не се вклучени, но може да се снабдува со дополнителни трошоци)

Извлечете мијалник тапа |  Повлечете надолу Бања тапа Добавувачот

HOMURG Повлечете надолу Бања тапа е совршен подобрување на вашиот бања мијалник за миење садови.

Добредојдовте да испрати истрага за нас, професионални Извлечете мијалник тапа Добавувачот!

Како да инсталирате HOMURG Извлечете мијалник тапа, повлечете надолу Бања тапа?

Повлечете го HOMURG надвор мијалник тапа-Повлечете надолу Бања тапа мора да биде инсталиран од страна на професионални инсталерот изградба или искусен DIY. детални инструкции за инсталација се како подолу:Како да инсталирате HOMURG Извлечете мијалник тапа, повлечете надолу Бања тапа?

Чекор 1: Проверете Спакувани Содржина
Извадете паѓачкото тапа од кутијата и да се провери дека сите додатоци се вклучени или не.
Чекор 2: Чиста цевки за водоснабдување пред инсталацијата
Пред инсталацијата, бидете сигурни да се исчисти нечистотијата околу отворите за монтажа и цевките за вода, за да се осигура дека нема нечистотии во цевките за довод на вода.
Чекор 3: Наместете гумени прстен
Fit пакувани гумен прстен под фотелја на тапа, која ќе биде интерфејс меѓу допрете и керамички слив.
Чекор 4: Инсталација Набавка Црева вода
Инсталирајте три флексибилни црева во паѓачкото тапа и рачки одделно и да ги завртка цврсто.
Чекор 5: Поправи тапа на мијалник
потоа вметнете навртките за заклучување од дното на влезот флексибилни црева. И ротирање на ракав за заклучување орев да се поправи на повлекување бања тапа на мијалник цврсто.
Чекор 6: Поврзете флексибилни црева со ладна и топла вода
пред да се поврзете на флексибилни црева со ладна и топла вода, ве молиме бидете сигурни кој е топла или ладна црево (право црево е за топла вода и левицата е за ладна вода) .
Чекор 7: Проверете ги пред Нормално Примени
Ве молиме проверете дали паѓачкото мијалник тапа работа ефикасно и било истекување заедно со инсталерот.
Чекор 8: Печат на интерфејс и јазот со стакло Лепак
Ако извлечни мијалник тапа може да работи и без никакви истекувања, тогаш Ве молиме да се запечати интерфејс и јазот помеѓу чешмата и мијалник од стакло лепак да се спречи водата да проникнат и да се избегне оштетување на делови под тапа.

Забелешка:
За да се заштити површината на паѓачкото тапа од тоа да биде изгребан, се препорачува да се носат ракавици за инсталација.


Поврзани производи

//