Бања Пловило мијалник чешми | Мијалник Допрете Добавувачот

Бања Пловило мијалник чешми |  Мијалник Допрете Добавувачот

карактеристики:

● еден лост миксер тапа: за довод на топла и ладна вода е контролирана од страна на мазни еден лост рачката на слив миксер допрете, лесно да се работи и да се приспособат.
● Трајни керамички кертриџ вентил: од керамика и наменета за 35мм кертриџ со стандардни влезот БСП навој G1 / 2 ".
● масивен месинг изградба: Направени од високо квалитетни месинг 59, еко-пријателски и здрави да се обезбеди квалитетот на жива вода за членовите на твоето семејство.
● Површина Премиум Третман: Славината за бања слив миксер е површината се третира со high-end хром позлата да се спречи корозија и ги чисти, светли сјајна завршница.
● лесен за инсталација: Стандардна G 1/2 "заострените тема и Поврзи се со стандардна монтажа Големина на G 3/8" топла и ладна вода флексибилни црева. И екстра G 1/2 "адаптер може да се работи за да се исполнат барањата на различни големини инсталација.


FOB Цена: Ве молиме испратете е истрага за да се побара цена!
MOQ: 1 Сет
Капацитет за производство на: 50.000 колекции
Порт: Шенжен, Куангџоу, Foshan
Услови на плаќање: T / T, L / C, D / P, D / A.

детали за производот

Тагови производ

спецификации
Модел бр .: HG-X3032, HG-X3033
Слив Миксер Допрете Материјал на куќиште: месинг
Број на Рачки: Еден лост миксер за вентил
Број на дупки: Две (топла и ладна вода дупки)
Приклучоци: G1/2" Standard Tapered Threads
Ладна и топла вода Switch: Да, тоа се сврти кон лево за топла и да се во право за ладно.
Вентил Тип: керамика диск
Завршна површина: Хромирана
Флексибилни црева (се препорачува): 60 CM / 23,6 инчи
Притисок на водата: 0,5 до 1 Бар
Макс. Проток: 2.5 GPM, 5.9L / min без ограничување на протокот
Работна температурата на водата: 4 ° C до 90 ° C (39.2 ° F до 149 ° F)
Потребни додатоци за инсталација: вклучено
Постапка за вградување: палубата Монтирани
користење: Basins бања или Мивки
стил: модерни
Гаранција Опис: Ограничена гаранција на производителот.

HOMURG Бања Пловило мијалник чешми се дизајнирани со модерна криви и аголни бескорисно. И направени од премија месинг и површински третирани со хромирани позлата, бања слив миксер допрете е идеален избор за вашата бања со голема цена и сигурен услуги на клиентите целосно мир на умот.

HOMURG кујна и бања Ограничена е професионална Бања миење слив Допрете снабдувач во Кина. Зошто Изберете Бања Пловило мијалник чешми, миење слив Допрете снабдувач?

Масивен месинг изградба
Направени од премија месинг, слив миксер тапа не ќе пукна или да избега, дури и во крајно студени средини, отпорна на слаби киселини и алкални корозија и има силна отпорност на висок притисок на вода.

High-end површинска обработка
Миксер тапа месинг е површински третирани со хромирани позлата и третман на анти-корозија, светла сјајна и издржливи за долготрајни примени.

Издржлив керамички диск кертриџ
бања слив миксер тапа се направени од издржлив керамички диск кертриџот, кој во клучен дел од миксер вентил и може да работи повеќе од 300.000 пати без вода протекување.

Прилагодлив вода Миксер Допрете
The крани обӣ миксер ҳавзаи аз тарафи сард & Hot миксер оби дохили халќи назорат. Лутфан дастаки ба чап барои Hot об ва ба рост барои об сард рӯй. Ва мувофиқ барои ҳарорати оби муносиб мувофиқи талаботи худро дар ҳоле ки шустани.

Лесно да се инсталира
едноставно да се поврзете со снабдување со вода и да го користите вашиот постоечки топла / ладна дупки. Една типична инсталација може да се направи за помалку од 1 час дури и го прават тоа сами (DIY).

Што е вклучено?
1 х бања слив миксер тапа
1 x Поправање на комплет
2 x флексибилни црева 60 CM (не се вклучени, но може да се доставува)

Бања Пловило мијалник чешми |  Мијалник Допрете Добавувачот

HOMURG Бања Пловило мијалник тапа е совршен подобрување за перење бања слив.

Добредојдовте да испрати истрага за нас, професионални Бања миење слив Допрете Добавувачот!

Како да инсталирате HOMURG Бања Пловило мијалник чешми?

Дар HOMURG ҳаммом ҳавзаи крани обӣ миксер бояд ҷойгиркунӣ сохтмони касбӣ ё бикун ботаҷриба насб карда шавад. Ба дастур оиди коргузорӣ муфассал дар поён мебошанд:

Како да инсталирате HOMURG Бања Пловило мијалник чешми?Чекор 1: Проверете Спакувани Содржина
Андешидани берун крани обӣ миксер ҳавзаи аз қуттии ва санҷед, ки ҳамаи лавозимоти дохил ё не.
Чекор 2: Чиста цевки за водоснабдување пред инсталацијата
Пред инсталацијата, бидете сигурни да се исчисти нечистотијата околу отворите за монтажа и цевките за вода, за да се осигура дека нема нечистотии во цевките за довод на вода.
Чекор 3: Наместете гумени прстен
одговара на спакуван гумени прстен под миксер тапа, кој ќе биде интерфејс меѓу допрете и керамички слив .
Чекор 4: Инсталација Набавка Црева вода
Инсталирајте две парчиња на флексибилни црева во миксер слив тапа одделно и да ги завртка цврсто.
Чекор 5: миксер тапа на Поправи басенот
потоа вметнете навртките за заклучување од дното на две влезот флексибилни црева. И ротирање на ракав за заклучување орев да го поправат миксер допрете на басенот цврсто.
Чекор 6: Поврзете флексибилни црева со ладна и топла вода
пред да се поврзете на флексибилни црева со ладна и топла вода, ве молиме бидете сигурни кој е топла или ладна црево (Левата црево е за топла вода и право е за ладна вода) .
Чекор 7: Проверете ги пред Нормално Примени
Проверете дали работата миксер тапа добро и било истекување заедно со инсталерот.
Чекор 8: Печат на интерфејс и јазот со стакло Лепак
Ако миксер слив тапа може да работи и без никакви истекувања, тогаш Ве молиме да се запечати интерфејс и јазот помеѓу миксер допрете и мијалник од стакло лепак да се спречи водата да проникнат и да се избегне оштетување на деловите под чешма.

Забелешка:
За да се заштити површината на слив миксер тапа од тоа да биде изгребан, се препорачува да се носат ракавици за инсталација.


Поврзани производи

//