40-инчен Бања Слободна мијалник суета, дрвени Бел Бања кабинет

40-инчен Бања Слободна мијалник суета, дрвени Бел Бања кабинет

карактеристики:

● главните кабинет бања суета е направен од дабово дрво и многу издржливи за примени за десетици години мир на умот.
● бања суета кабинетот мијалник контра врвот е направен од чисто бела керамика и лесно да се чисти.
● суета На бања кабинет е спакуван со стилски бања ѕид врамени огледало.
● кабинет бања суета е дизајниран со едноставен стил и слободна стои стил, погоден за повеќето украси.
● кабинет бања суета е дизајниран и направен со 2 врати за складирање.


FOB Цена: Ве молиме испратете е истрага за да се побара цена!
MOQ: 1 Сет
Капацитет за производство на: 2.000 поставува
Порт: Шенжен, Куангџоу, Foshan
Услови на плаќање: T / T, L / C, D / P, D / A.

детали за производот

Тагови производ

спецификации
Модел бр .: HG-Y8203
Главната Кабинетот и огледало Димензии: L1000xW510xH850 mm (40x20x33.5 инчи)
Дрвен материјал: Даб
Кабинетот Шарена Боја: Брегот на Слоновата Белата
Слив / мијалник Материјал: Керамика (под монтиран)
Слив / мијалник Боја: Чисто бело
Позлатени Занаетчиски: Не
Пакет Кол: 1 Сет
Допрете или тапа Тип: Врз основа на изборот на купувачот (не се вклучени)
Одводнување Излезни: Надолу канализација излез (не се вклучени)
Постапка за вградување: Држач за на Кабинетот и ѕидни монтирани огледало
користење: Бања или САЛА
Гаранција Опис: Ограничена гаранција од една година производителот.

HOMURG HG-Y8203 40-инчен Бања Единствениот мијалник суета, дрвени Бел Бања кабинет е направен од дабово дрво, керамика countertop и целосно глазирани керамички слив или лавабото. Стилскиот дизајн може да се вклопат во повеќето украси стил бања. А врата до врата услуги превозот ќе бидат доставени до клиентите во САД и Европа. Детален материјали и изработка е како подолу:

Лесно да се чисти чиста бела керамика мијалникот или слив и контра врвот
Керамиката мијалник или слив создава елегантен површина и прави чистење да биде лесно. Без агли и бразди, тоа е многу лесно да се постигне за чистење. И мијалникот или слив е монтиран под мермер контра врвот.

Високо квалитетен дабови дрвени Суета Кабинетот
Главната кабинет суета е направен од дабово дрво и многу издржливи за примени за десетици години мир на умот, што е подобро од овие евтини иверица кабинети или суети.

Ѕид Монтирани Бања врамени огледало
кабинет бања суета е исти со стилски бања ѕид врамени огледало. Огледалото е направен од жива без бакар, се слика со висока дефиниција и нема црнилото за повеќе од десет години.

Еко-пријателски Шарена Заврши Изработка
на употребата на напредна технологија боја слој обезбедува квалитетот на кабинетот и присуство на суета е повеќе деликатна, слоевит. На корисниците во основа не треба да се грижите за бања кабинет ќе се носи надвор и бојата ќе биде магливо по долго време на примени. Но, немојте да се задржи на кабинетот суета под сонцето. Или ќе има да го уништи наскоро.
И кабинетот или суета е насликан со еко-пријателски масло, даваат надвор помалку испарливи супстанции и чување на внатрешниот простор здрави за живеење.

Едноставен стил и слободна стои бања суета
суета Бањата е дизајниран со едноставен стил и слободна стои. Тоа е многу корисно за вообичаените битисувања во бања и погоден за повеќето бања дизајн стилови и украси.

Ограничен капацитет за складирање со 2 врати
суета кабинетот Бањата е дизајниран и направен со 2 врати за складирање. Тоа е со ограничен капацитет за складирање за да се задржи колекции бања и предмети.

40-инчен Бања Слободна мијалник суета, дрвени Бел Бања кабинет

Што е вклучено?
1 x Главните Дрвени Бања Суета Кабинетот
1 x чиста бела керамика слив / мијалник
1 x намести Бања огледало

Забелешка: За контра врвот е направен од природен мермер, кој ќе биде малку различен од фотографијата прикажана во детали. Вие ќе добиете единствениот мермер контра врвот во светот.

Како да инсталирате HOMURG HG-Y8203 Бања Суета Кабинетот огледало?

кабинет HOMURG бања суета мора да биде инсталиран од страна на професионални изградба инсталерот. детални инструкции за инсталација се како подолу:

Чекор 1: Лоцирајте местото каде суета кабинетот ќе се чуваат во бања (Ве молиме бидете сигурни дека подот е ниво).
Чекор 2: Поправи мермер контра врвот на кабинет и да се прилагоди на правилна позиција.
Чекор 3: Инсталирај славина или допрете го, и да ја поправите надолни излез дренажа цврсто со поставување на печат прстен на мијалник / слив.
Чекор 4: Лоцирајте позиција каде што ќе биде инсталиран врамени огледало бања и одбележување на знаци на монтиран дупки на ѕидот.
Чекор 5: Торбичка дупките на правилно означени места со вежба влијание. И се вклопуваат пластични завртки во дупките. Потоа го ставаат завртки во дупките за да се утврди врамени бања огледало на ѕидот.
Чекор 6: Поместете го заврши суета кабинетот на ѕидот цврсто.
Чекор 7: Пробајте го ова за да најдете дали постои било каква лабава или вода истекување. Ако не, тогаш поправете стакло лепак на јазот помеѓу контра врвот и ѕидот. Сега HOMURG кабинет бања суета е подготвен за примени во околу 3 дена по сушењето.

Забелешки:
инсталација делови потребни или алатки за горенаведените постапки се како подолу:
делови: Запечатување гумени прстен, фасадни, водовод, бакар прстен, славина или допрете, две топли и ладни доводното црево, завртки, гумен затворач, базени, итн
Алатки : Влијание вежба, шрафцигер, итн


Поврзани производи

//